لباس مناسب افراد کوتاه قد و بلند قد2020

اصول لباس پوشیدن

این روزها دغدغه پوشش لباس، از مهم ترین دغدغه های افراد به شمار می‌آید. برخی با کوتاهی قد خود مشکل دارند، برخی با اضافه وزن و برخی با بلندی بیش از حد قد خود درگیر هستند. اما این مشکل‌ها آنقدرها هم که تصور می‌کنیم سخت و غیرقابل حل نیست. با انتخاب لباس مناسب می‌توان بسیاری از این مشکلات را تا حد زیادی برطرف نمود. همراه این مقاله از ایران پوشاک باشید تا در انتخاب لباس مناسب خود، تواناتر شوید.

این یک واقعیت معمولا شناخته شده است که افراد کوتاه قد می خواهند بلند باشند و افراد قدبلند طمع کوتاه بودن دارند. اما حقیقت این است که هر چیزی که باشید، چه کوتاه چه بلند، مزایا و معایب مخصوص را به همراه دارید. برخی سعی دارند که این کسری ها را با پوشیدن لباس ها و کفش های مختلف پوشش دهند.

البته که لباس پوشیدن مناسب قدتان، به معنی بلندتر کردن قدتان با لباس یا کوتاه تر کردن قدتان با لباس نیست. توجه داشته باید که هرگز سعی نکنید که ظاهر خود را با لباس هایتان تغییر دهید. اینکار حتی اگر امکان پذیر باشد، زیبا نمی‌باشد. آقایان دقت داشته باشند که از کفش هایی با کفه‌ی ضخیم برای بلند تر دیده شدن استفاده نکنند. کاری که می خواهید انجام بدهید این است که لباس هایی را انتخاب کنید که نوع شکل بدنتان را جذاب تر نشان دهند و بدانید اولین چیزی که مردم درباره ظاهر شما توجه می کنند، بلندی قدتان نیست، سبک پوششتان است.

انتخاب لباس مناسب برای مردان کوتاه قد

آقایان کوتاه قد ممکن است همیشه نیمه خالی لیوان، یعنی کوتاهی قد خود را ببینند، اما توجه داشته باشید که خرید لباس برای کوتاه تر ها، بسیار آسان تر از بلندتر ها می باشد. علاوه بر این ها، انتخاب کاملی از لباس های اروپایی، ژاپنی، و سایر برند های آسیایی پیش روی شما خواهد بود زیرا آن ها معمولا برای مردان کوتاه قد تر طراحی می شوند.

در هنگام خربد شلوار، چه شلوار جین و چه پارچه ای، مطمئن شوید که شلوارتان را دقیقا مناسب اندازه پاهایتان می گیرید. اگر می خواهید کمی پایین آن را تا بزنید و یا دکمه قرار دهید، زیرا این کار بلافاصله چند سانتی متر به قدتان اضافه می کند. اگر پاهای کوتاه تری دارید، شلوار هایی انتخاب کنید که بالاتر از کمرتان بایستند (اما نه مانند بچه های درسخون دبستانی!). اگر بالاتنه ی کوتاه تر مسئله ی شماست، شلوار های کوتاه تر راسته انتخاب کنید که نگذارند توجه ها به بالاتنه تان جلب شوند.

برای بالاتنه، باید از جلب شدن توجه به پایین تنه جلوگیری کرد. لباس های یقه باز V شکل برای شما مناسب نیست، زیرا توجه ها را به جای تیپ به صورتتان جلب می‌کند. بهترین انتخاب برای شما، انتخاب پیراهن های ساده با یقه های تنگ و تیشرت های ساده می‌باشد. دقت داشته باشید که هنگام خرید کت های تک، کت هایی را انتخاب کنید که کوتاه تر هستند و در پایین کمر تمام می شوند.

اگر جزو آقایانی هستید که از اندازه ی قد خود ناراضی هستید و دوست دارید در مهمانی ها، جمع های دوستانه، محل کار و یا هر جای دیگری چند سانتیمتر بلندتر به نظر برسید، راهکارهایی برای شما وجود دارد:

در انتخاب رنگ لباس دقت کنید                               

برای قد بلند به نظر رسیدن باید در انتخاب رنگ لباس نیز دقت کنید و پیراهن و شلوار در رنگ های هم خانواده بپوشید. می توانید از لباس هایی که از یک طیف رنگ نیستند نیز انتخاب کنید اما دقت کنید که این رنگ ها، سایه هایی نزدیک به یکدیگر داشته باشند.

از پوشیدن لباس هایی با رنگ متضادخودداری نمایید. اگر دو رنگ متفاوت لباس را به تن می کنید و یا رنگ های مختلف از یک طیف را می پوشید بهتر است شلوار شما از پیراهن تان تیره تر باشد. پوشیدن پیراهن با رنگ های تیره نیز این تصور را برای دیگران ایجاد خواهد کرد هرچند که ممکن است افراد لاغر را لاغرتر نشان دهد. لازم به ذکر است که پوشیدن کفش تیره و شلوار تیره تر از پیراهن، قد شما را بلندتر از آنچه هست نشان می دهد.

لباس های عمودی را انتخاب کنید

برای اینکه کشیده تر و لاغر تر به نظر برسید الگوهای عمودی را انتخاب کنید . برای انتخاب این الگوها، خطوط عمودی پیوسته و باریک تر که یکی از رنگ های آنها سفید باشد، انتخاب مناسبی است.

هیچگاه لباس هایی با خطوط افقی را انتخاب نکنید زیرا چشم به صورت ناخودآگاه به دو طرف بدن متمایل می شود و قد شما کوتاه تر از چیزی که هست ، به نظر خواهد رسید .برای آقایانی که قدشان کوتاه است ، لباس هایی با بافت عمودی و پیراهن ها و تیشرت هایی که نقش و نگارهای آنها به سمت بالا کوچکتر و محوتر می شود نیز مناسب است و آنها را بلند تر نشان می دهد.

پیراهن مناسب افراد کوتاه قد

پیراهن شما باید به اندازه کافی بلند باشد تا بتوانید آن را داخل شلوار ببرید و به اندازه کافی گشاد باشد تا بیش از حد به بدنتان نچسبد. پیراهن هایی که از پارچه های ضخیم و سفت درست شده اند بهتر در تن می ایستد و برای افراد قد کوتاه مناسب تر است.

همچنین لباس هایی که رنگ ساده دارند از لباس هایی که دارای الگو هستند جذابترند. در صورت استفاده از کراوات نیز کروات نباید بیش از حد پهن باشد و پایینش نیز نباید صاف باشد همچنین باید آنقدر بلند باشد تا کمی از دور کمر شلوار عبور کند.

مردان کوتاه قد باید لباس هایی را انتخاب کنند که کاملا سایز آنها باشد و روی تن کاملاً بنشیند زیرا پوشیدن لباس غیر سایز سبب می شود قد کوتاه تر به نظر برسند.

پیراهن با نسبت های کوچک تر انتخاب کنید

برای اینکه قدتان بلند تر دیده شود حتما نیاز نیست ،نسبت اجزای مختلف لباس مانند همه باشد. شما می توانید برای بلندتر نشان دادن قد خودتان، پیراهنی با جیب های نزدیک به هم و دارای یقه باریک تر انتخاب کنید و یا کتی دکمه های کمتر بپوشید و شلواری را انتخاب نمایید که کمی کوتاه تر از حد معمول باشد . برگردان یقه باریک و نوک تیز، اندام شما را کشیده تر نشان می دهد.

برای اینکه نسبت ها را بشناسید حتماً نیاز نیست لباس جدید بخرید می توانید لباس هایی را که در کمدتان وجود دارد را با هم مقایسه کرده و مناسب ترینش را انتخاب نمایید.

از اکسسوری مناسب استفاده کنید

برای اینکه قد بلند دیده شوید نباید در انتخاب اکسسوری اشتباه کنید . بسیاری از افراد قد کوتاه برای بلند تر به نظر رسیدن کلاه می گذارند اما باید بدانید کلاه نگاه مخاطبتان را اول به سوی خود جلب می کند و بعد به سمت پایین تنه می کشاند و مانند یک درپوش روی قد شما عمل می کند.

جزئیات لباس شما نیز نباید در بخش پایین تنه و یا بخش پایینی پیراهن تان باشد. انتخاب پیراهن های جیب دار، کراوات های رنگ روشن و یا سرشانه های متفاوت توجه مخاطب را به سمت قسمت های بالایی بدن شما جلب می کند.

شلوار مناسب افراد کوتاه قد

شلوار فاق بلند برای افرادی که قد کوتاهی دارند مناسب تر است زیرا پایین تنه را بلندترنشان می دهد. مردانی که میان تنه بزرگتری دارند بهتر است از شلوارهایی استفاده کنند که جلوشان چین های عمودی دارد نه شلوارهایی که ساده هستند. اگر این چین ها خیلی بزرگ باشند پاها را کوتاه نشان می دهد پس این چین ها را تا جای ممکن باریک کنید.

شلوارک و یا لباس آستین کوتاه نپوشید

پوشیدن لباس هایی مانند شلوارک و یا پیراهن آستین کوتاه موجب می شود توجه افراد به سمت اندام افراد قد کوتاه جلب شود و به همین دلیل آنها کوتاه قد تر دیده شوند. معمولا اندام کوتاه قدها کوچک تر از بلندقدهاست پس پوشیدن این لباس ها سبب می شود همه توجه ها به اندام شما جلب شود البته پوشیدن برخی از این لباس ها در روزهای گرم سال لازم است.

بهترین نوع کفش برای آقایان قد کوتاه

برای بلندتر نشان دادن قد شما استفاده از الگوها، رنگ و ترکیب لباس راه های خوبی هستند . اگر فرد قد کوتاهی هستید می توانید با افزودن چند لایه به داخل کفش یا انتخاب کفش هایی با کفی های پهن تر قد خود را چند سانتیمتر بلندتر نشان دهید. همچنین تولید کننده های خاصی برای چنین شرایطی کفش های ویژه ای طراحی کرده اند. اما در انتخاب کفشتان حتما علائق، وضعیت سلامت پا و کمر و … را در نظر بگیرید .

انتخاب لباس مناسب برای مردان بلند قد

مهم نیست که چه اندام و هیکلی دارید مهم این است که اصول لباس پوشیدن صحیح را بدانید و بدانید با توجه به اندامی که دارید باید چگونه لباس مناسب را انتخاب کنید و بپوشید لباس باید طوری انتخاب شود که علاوه بر زیبایی اندام شما را نیز خوش فرم جلوه دهد.

گفته می‌شود که هر کسی باید بر اساس اندام خود لباس بپوشد، این گفته مخصوص خانم‌ها یا فقط افراد چاق نیست بلکه افراد لاغر و قدبلند نیز باید لباس‌هایی بپوشند که برای اندام آن‌ها ساخته شده است. این موضوع برای آقایان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند چون داشتن قد خیلی بلند و اندام لاغر می‌تواند محدودیت‌هایی را برای لباس پوشیدن آنان به وجود آورد. در این مقاله سعی کرده‌ایم اصول و قوانینی را که برای استایل آقایان لاغر و قدبلند وجود دارد جمع‌آوری کنیم تا این افراد هم بتوانند مناسب‌ترین لباس‌ها را برای خود انتخاب کنند.

آقایان قدبلند و لاغر باید لباس‌هایی بپوشند که به اندام آن‌ها حجم اضافه کند یعنی ایجاد خطوط افقی در اندام، پوشیدن روی هم لباس‌ها، کمربند عریض، تا زدن لبه شلوار، وجود جیب در کت و جلیقه که خطوطی افقی را روی اندام ایجاد کند. طرح‌های غیرقرینه و گرافیکی در لباس‌های غیررسمی و طرح‌های چهارخانه درشت در کت و شلوار نیز چنین اثری را دارد. همه لباس‌ها باید کاملا اندازه بدن باشد و از پوشیدن هرگونه لباس تنگ یا گشاد باید خودداری شود.

در مورد شلوارها، از شلوار های فاق بلند (که به طرز بدی برای شما جلب توجه خواهند کرد) دوری کرده و به دنبال شلوارهای راسته و یا جذب باشید. مطمئن شوید که شلوارتان به حدی بلند باشد که تا بالای کفشتان برسد.در ضمن مطمئن شوید که همه لباس هایتان به طور خوبی متناسب هستند و از پوشیدن لباس های گشاد و آویزان خودداری کنید.

ژاکت های مدل دوتایی انتخابی درست برای قد بلندها می‌باشد. در ضمن دقت داشته باشید که افراد لاغر و قد بلند از پوشیدن لباس های تمام مشکی خودداری نمایند.

رنگ لباس افراد قد بلند

به استفاده کردن از رنگ های روشن فکر کنید. با پوشیدن لباس روشن عرض شما بزرگتر به چشم می آید. همچنین از پوشیدن لباس های تک رنگ (مخصوصا مشکی و تیره) خودداری کنید.

این سبک پوشش باعث می شود لاغر و بلند قدتر بنظر بیایید. پس سعی کنید از رنگ های مکمل، متضاد و متفاوت بیشتر استفاده کنید که این دست شما را در انتخاب بیشتر باز می گذارد.

طرح لباس افراد قد بلند

به شما پیشنهاد میکنیم خطوط افقی و شکسته را امتحان کنید. این خطوط با ایجاد دید افقی در چشم اطرافیانتان، بدن شما را عریض تر نشان می دهد و باعث ایجاد توازن می شود. لازم نیست حتما این خطوط در لباس تان باشد. لوازمی که به همراه لباس می پوشید مانند کراوات هم اگر به این صورت باشند تاثیرگذار خواهند بود.

لباس های طرح دار بپوشید تا بالا تنه تان را کوتاه تر جلوه دهند.

جنس لباس افراد قد بلند

لباس هایی با پارچه زخمت بپوشید. پوشیدن لباس های نازک و نرم را تا جایی که امکان دارد فراموش کرده و کنار بگذارید و بجای آن از لباس های ضخیم مثل بافت استفاده کنید.

نکته پایانی

شما با هر قد و سایزی که دارید، می‌توانید با انتخاب لباس مناسب خود، جذابتر و زیباتر شوید. پس با دقت تیپ خود را انتخاب کنید تا ستاره مجلس ها شوید.