راهنمای انتخاب کمربند مناسب مردانه در دنیای مد و پوشاک 2020

راهنمای انتخاب کمربند مردانه

کمربند تنها یک وسیله کاربردی نبوده و می تواند ظاهر شما را زیباتر و چشم نواز تر کند. شاید تصور کنید که کمربند جز کوچکی از لباس شما به حساب می آید و تاثیری بر روی تیپ و استایل شما ندارد. اما بهتر است بدانید که تناسب و زیبایی کمربند، نقش بسیار مهمی در لباس پوشیدن آقایان ایفا می کند.

بسیاری از آقایان به بستن و استفاده کردن از کمربند عادت کرده اند. بگونه ای که کمربند عضو اصلی تیپ و استایل آن ها گردیده است.اگر انتخاب نوع کمربند آن ها درست باشد، این یک عادت بسیار عالی می باشد. زیرا بستن کمربند برروی انواع مختلف شلوار، از جمله جین، پارچه ای و کتان ظاهری خاص به لباس ها و شخصیت شما خواهد داد.

برای انتخاب یک کمربند مناسب، شما باید از نحوه درست انتخاب آن با توجه به سبک و استایل لباس پوشیدن خود مطمئن باشید از این رو انتخاب صحیح و مناسب کمربند بسیار حائز اهمیت می باشد. ما در این مقاله از ایران پوشاک به شما نحوه صحیح انتخاب کمربند مناسب برای تیپ های مختلف را آموزش خواهیم داد. زیرا در صورتی که کمربند به خوبی انتخاب شده باشد، می‌تواند هماهنگی بی‌نظیری در پوشش شما بوجود آورد.

راهنمای انتخاب کمربند مناسب

درست است که کاربرد اصلی کمربند نگه داشتن درست شلوار است. اما امروزه کاربرد آن تنها به نگه داشتن شلوار محدود نشده و نقش بسیار مهمی در زیبایی و تکمیل استایل دارد. این موضوع اهمیت انتخاب کمربند را بیشتر از قبل می کند. بنابراین بهتر است قبل خرید کمربند نکات زیر را بررسی کنیم:

سایز کمربند

اولین و مهم ترین نکته در هنگام خرید کمربند، توجه به سایز آن می باشد. هنگام خرید حتما توجه کنید که کمربند نه زیاد بزرگ و نه زیاد کوچک باشد. پیش از خرید حتما آن را دور کمر خود بسته و سایز آن را چک کنید. زیرا بزرگ بودن بیش از اندازه و کوچک بودن بیش از حد کمربند ظاهری نامناسب برای شما ایجاد خواهد کرد. البته برند های معروف با تولید کمربند هایی در سایز استاندارد این مشکل را برای افراد چاق و لاغر حل کرده اند. آن ها می توانند با کم کردن و زیاد کردن سوراخ های کمربند، آن را متناسب با شلوار خود تنظیم کنند.

جنس کمربند

پیش از خرید کمربند حتما به جنس شلواری که می خواهید کمربند را به آن ببندید توجه کنید. زیرا فرم و نوع کمربند شما باید با شلوارتان جور باشد. برای مثال برای شلوارهای پارچه ای خود از کمربند های باریک تر و چرمی، برای شلوارهای جین از کمربند های پارچه ای و چاینو و برای شلوارهای کتان از کمربندهای برزنتی استفاده کنید.

سگک کمربند

هنگام خرید کمربند، به جنس و رنگ سگک آن توجه کنید. اگر شما از اکسسوری های نقره ای ازجمله ساعت و دکمه سر آستین نقره ای استفاده می کنید، از سگک نقره ای و اگر از اکسسوری های طلایی استفاده می کنید از سگک طلایی استفاده کنید.

سگک کمربند

توجه به جنس کفش

شاید تا به حال به ارتباط میان کمربند و کفش توجه نکرده اید. اما جالب است بدانید که هم جنس بودن کفش و کمربند، تاثیر زیادی بر استایل شما خواهد گذاشت. برای مثال اگر از کفش چرم استفاده می کنید، سعی کنید تا کمربند چرم برای شلوار خود انتخاب کنید. این یک اصل در دنیای مد و پوشاک می باشد. توجه داشته باشید که چرم با چرم، جیر با جیرو برزنت با برزنت ترکیب زیبایی ایجاد می کند. اگر کفش جیر را که مات بوده و هیچ نوری را از خود منعکس نمی کند را با یک کمربند چرمی که برق می زند ست کنید به راحتی جذابیت و شیکی استایل خود را از بین خواهید برد.

رنگ کمربند

کمربند ها دارای رنگ های مختلفی هستند که شما می توانید متناسب با رنگ و سبک تیپ خود، رنگ آن ها را انتخاب کنید. اما دو رنگ اصلی و پرکاربرد در کمربند وجود دارد که مطمئنا تمامی آقایان از آن رنگ ها استفاده می کنند. کمربند های قهوه ای و مشکی، پر کاربردترین رنگ های کمربند هستند که ما در ادامه بیشتر در مورد آن ها توضیح خواهیم داد.

کمربند مشکی

کمربند های مشکی یکی از پرکاربردترین و رسمی ترین کمربند ها هستند. شما می توانید از کمربند مشکی در کنار کت و شلوار کلاسیک، استایلی رسمی و زیبا را برای خود تشکیل دهید. از این رنگ کمربند بیشتر در مجالس، مهمانی ها و جلسات رسمی استفاده می شود. دقت داشته باشید که اگر جنس کمربند شما براق است، بهتر است از کفش های براق نیز استفاده نمایید.

کمربند مشکی

کمربند قهوه ای

کمربند های قهوه ای بهترین گزینه برای تیپ های روزانه و معمولی شما می باشند. این رنگ برای تمام فصول مناسب می باشد و شما می توانید با خیالی آسوده از آن استفاده کنید. ست کردن کمربند های قهوه ای با پیراهن های آبی و آبی نفتی، ترکیبی زیبا را برای شما به وجود خواهد آورد. اگر میخواهید خود را فروتن و متواضع نشان دهید، رنگ قهوه ای، بهترین رنگ برای کمربند شما خواهد بود.

لازم به ذکر است که ست کردن کمربند قهوه ای با لباس های بافتی، ترکیبی بسیار زیبا را برای شما به وجود خواهد آورد.

روش انتخاب کمربند مناسب

  • اگر اندام لاغر و باریکی دارید، از کمربند های نازک استفاده نکنید. این کار باعث می شود شما لاغر تر نشان داده شوید.
  • اگر استخوان بندی ریز و کوچکی دارید، از سگک های کوچک استفاده کنید. استفاده از سگک های درشت، لاغر بودن شما را بیشتر نمایان خواهد کرد.
  • اگر درشت اندام هستید و شکم دارید، توصیه می شود که حتما از کمربند استفاده نمایید. اینکار باعث می شود کمر شما لاغر تر به نظر بیاید. البته توصیه می شود که آن را خیلی سفت نبندید.