10 نکته حیاتی برای خرید تی شرت

تنوع رنگی تیشرت های تولید شده در ایران پوشاک

فکر می کنم تقریبا اکثر افرادی که می شناسم داستانی در مورد خرید تی شرت های خود داشته باشند! داستانی که به خرید تی شرت مورد علاقه شان مربوط می شود و یا یک داستان هیجان انگیز در مورد اینکه چطور یکی از تی شرت هایشان آبرویشان را برد!!!

شما کجا تی شرت می پوشید؟ تقریبا همه جا! حتی در یک محفل سیاسی یا یک مهمانی درست و حسابی؛ و تازه جالب اینجاست که بسیاری از شرکت ها سالانه تعداد زیادی خرید تی شرت دارند تا برای پرسنل خود لباس کار تهیه نمایند. در هر صورت تفاوت زیادی نداردکه آنرا درکجا استفاده کنید. نکته مهم خرید تی شرت با کیفیت است که در عین حال از قیمت مناسبی نیز برخوردار باشد. فرآیندی که در سراسر دنیا مردم بدان توجه دارند و کافی است یکی از آشنایان از شما بپرسید: “چه تی شرت قشنگی! از کجا خریدیش ؟” تا شما از خرید تی شرت خود بسیارخرسند شوید و خنده بر لبان شما نقش بندد.

شما می توانید با رعایت چند نکته ساده، یک تی شرت خوب بخرید:

  1. جنس پارچه

جنس پارچه در خرید یک تی شرت مناسب، مهم ترین فاکتور است. معمولا جنس اکثر تی شرت ها از نخ پنبه ای 100% یا ترکیبی از الیاف پنبه ای و مصنوعی یا 100% پلی استر و یا ترکیبی از الیاف مصنوعی، پنبه و ریون می باشد. باید خاطرنشان کرد که در زمان خرید تی شرت باید به این نکته توجه داشته باشید که کجا می خواهید آن را بپوشید و بسته به آن جنس تی شرت و میزان راحتی خود را انتخاب نمایید.

یک پارچه 100% پنبه نخی برای آب و هوای گرم بسیار مناسب است. اما در دمای اتاق، حتی اگر در آب و هوای استوایی باشید، می توانید تی شرتی با الیاف پلی استر یا دیگر الیاف مصنوعی ترکیب شده با الیاف پنبه ای نیز استفاده نمایید. حتی می توانید از الیاف مصنوعی به دلیل قابلیت هایی که دارند- مانند رنگ های متنوع، جمع شدن کمتر بعد از شستشو، ثبات، مقاوم بودن در برابر چروک و نگهداری آسان – استفاده کنید.

پارچه های نخ پتبه ای باعث می شوند تی شرت خیلی راحت بوده و خاصیت جذب آب داشته باشد.

ترکیب الیاف پنبه و پلی استر باعث می شود مراقبت از تی شرت راحت تر بوده و لباس بادوام تر باشد. ترکیب الیاف مصنوعی پلی استر و پنبه باعث می شود تی شرت خیلی نرم بوده و فرد با پوشیدن آن احساس راحتی زیادی داشته باشد. این نوع تی شرت (50% پلی استر، 25% پنبه حلقه ای و 25% ریون) که تی شرت های سه ترکیبی نام دارند، مورد بسیار مناسبی هستند زیرا کیفیت هر سه نوع الیاف را دارا می باشند از جمله دوام پلی استر، قابلیت جذب و راحتی پنبه، و نرمی و لطافت ریون. شاید پوشیدن تی شرت های 100% پلی استر برای مصرف هر روز مناسب نباشد اما برای فعالیت های ورزشی خیلی خوب است زیرا سبک بوده، حالت کشی داشته و عرق بدن را از بین می برند. در مورد تی شرت های نخی، چنین نیست چرا که گرچه آب را جذب می کند اما برای مدت طولانی خیس باقی می ماند. تی شرت های پلی استر به سرعت خشک می شوند و زمانی که در حین ورزش عرق می کنید، نیاز نیست برای خشک کردن آنها کاری انجام دهید.

  1. طرح های چاپ شده

در زمان خرید تی شرت، طرح های چاپ شده روی تی شرت حتی گاهی می تواند بر نوع پارچه یا هر چیز دیگری ارجحیت داشته باشد. آثار هنری ، متن های جالب ، نقل قول ها و دیگر موارد چاپ شده روی تی شرت معمولاً همان مواردی است که شما را به سمت یک تی شرت جذب می کند و اگر عاشق آن شوید ، تمام ملاحظات دیگر می توانند رنگ پریده و محو شوند. مثلا ممکن است خرید تی شرتی که یک آرم طلایی دارد، همسر عزیزتان را بسیار خوشحال کند. چرا که رنگ طلایی نماد دانش، موفقیت، پیروزی، ثروت، اعتبار، عقل و شعور، قدرت مردانه، مهربانی و سخاوت می باشد.

  1. اندازه و متناسب بودن تی شرت

برخی از افراد به فیت بودن بیش از هر چیز دیگری در زمان خرید تی شرت توجه می کنند. اما این مساله در هنگام خرید آنلاین، مقداری دشوارتر است. چرا که اندازه بین مارک های مختلف، متفاوت است. بهترین کار این است که با متر، عرض شانه و قفسه سینه خود را اندازه گیری نمایید و سپس نمودار اندازه گیری برای هر مارک را بررسی نمایید. نکته دیگری که باید به آن توجه شود این است که پنبه بعد از شست کمی جمع می شود. بنابراین در زمان خرید تی شرتی که الیاف پنبه بیشتری دارد، باید توجه کنید که شما به اندازه بزرگتری نیاز دارید تا اگر در آینده آن تی شرت مقداری جمع شد، باز هم برای شما مناسب باشد. دقت داشته باشد که هنگام اندازه گیری قفسه سینه ، زیر بغل خود را نیز در نظر بگیرید و متر را از پشت صاف نگه دارید.

  1. مناسبت

قبل از اینکه برای خرید تی شرت اقدام نمایید، باید بدانید که قرار است آن تی شرت را کجا بپوشید مهم است.  باید تصمیم بگیرید که برای کجا می خواهید خرید کنید:  یک سفر ورزشی دارید یا می خواهید فوتبال بازی کنید یا اینکه شب با دوستان تان بیرون بروید. اگر برای یک موقعیت ورزشی می خواهید خرید تی شرت داشته باشید، به تی شرت هایی نیاز دارید که عرق را پراکنده کرده و به سرعت خشک می شود. برای بازی های فوتبال از تی شرت های 100% پلی استر استفاده می شود. اما برام لم دادن و استراحت کردن در خانه، این تی شرت ها زیاد راحت نیستند. بدین منظور از تی شرت های با الیاف طبیعی استفاده کنید. اگر می خواهید در زمستان بیرون روید، به یک تی شرت آستین بلند یا حتی یک هودی نیاز دارید.

  1. قیمت

قیمت در خرید تی شرت بسیار مهم است اما کاملا شخصی است. شما هر چقدر که پول دارید خرید می کنید.

  1. برش تی شرت ها و سبک ها

رایج ترین مدل ها در خرید تی شرت، تی شرت یقه گرد آستین کوتاه می باشد. اما موضوع به همینجا ختم نمی شود. مدل ها و سبک های بسیار زیادی وجود دارد که به سلیقه شما بستگی دارد. اینکه چه سبکی می پوشید و از چه استایلی لذت می برید.

  1. رنگ تی شرت

انتخاب رنگ در خرید تی شرت هم کاملا سلیقه ای است. شما می توانید با توجه به بهترین ترکیبات رنگی و چرخه رنگ های موجود، بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

  1. کیفیت پارچه شامل نوع، میزان چروک شدن، نخ نما شدن و محو شدن رنگ

پس از یک بار شستشو، تی شرت معمولا گشاد می شود . این واقعیتی است که در مورد بعضی از تی شرت هایی که خریده اید اتفاق می افتد. این مشکل به دلیل نقص در ساختار پارچه اتفاق می افتد. الیافی که بیش از حد کش آمده اند، در هنگام شستشو به حالت قبل از کش آمدن خود بازمی گردند و به همین دلیل تی شرت، گشادتر و کوتاه تر می شود.

پس بهتر است در زمان خرید تی شرت مردانه  و یا خرید تی شرت دخترانه به جنس پارچه توجه کنید. بافت پارچه نباید سفت بوده و بیش از حد کشیده شده باشد. اگر حالت گره در بافت پارچه وجود داشته باشد نیز نشان دهنده این است که جنس پارچه زیاد خوب نیست و بعد از مدتی ممکن است سوراخ شود.

همچنین در نظر داشته باشید که پارچه های پنبه ای مستعد انقباض هستند. به همین دلیل یک تی شرت 100% نخ بیش از یک تی شرت پلی استر جمع می شود. مشکل دیگر، کشیدگی بیش از حد در نواحی خاصی مانند یقه و دور بازو می باشد. تی شرت های با کیفیت خوب، معمولا نواری دور یقه دارند تا از کشیدگی بیش از حد آن جلوگیری شود. در مورد مشکل محو شدن رنگ نیز توصیه من این است که در زمان خرید تی شرت از مارک های معتبر خریداری نمایید چرا که علیرغم استفاده از رنگ های زنده، رنگ آنها پس از شستشو ثابت باقی می ماند.

کیفیت بالای تیشرت های تولیدی ایران پوشاک

  1. نوع دوخت پارچه

نوع دوخت پارچه در خرید تی شرت بسیار مهم است. یک تی شرت بد دوخت ممکن است وجه شما را خراب کند و اندام شما را نامتناسب جلوه دهد. یقه باید صاف باشد و پیچ نخورده باشد. سجاف های آستین و بدنه تی شرت نیز باید صاف باشد. اگر به مغازه رفتید و تی شرت چروک بود و پیچ و تاب داشت، نشانه این است که در خانه نیز چنین شکلی خواهد داشت.

  1. برچسب حاوی اطلاعات مخصوص تی شرت

چنین برچسبی به شما نشان می دهد چگونه به درستی از تی شرت خود مراقبت نمایید. البته برچسب ها حاوی اطلاعات متفاوتی هستند. اگر بر روی تی شرتی علامت 50/50 خورده باشد، نشان دهنده این است که جنس تی شرت شما 50% نخ و 50% پلی استر است.

چاپ موجود روی بعضی تی شرت ها نیز به قدری ارزشمند است که توصیه می کنم آنها را فقط با دست بشویید. اینها اطلاعاتی است که معمولا بر روی برچسب مراقبت از تی شرت، نوشته شده است. اطلاعات بیشتر را می توانید در اینجا مطالعه نمایید: دستور شستشو

مطلب برگرفته از وب سایت https://sewguide.com/how-to-buy-tshirts/ می باشد.