6 اکسسوری لازم آقایان

اکسسوری مردانه

استایل شما ترکیبی از لباس‌هایی است که می‌پوشید و اکسسوری‌هایی که در کنار لباس از آن‌ها استفاده می‌کنید، لوازم های جانبی هستند که تکمیل‌کننده استایل شما می‌باشد.آقایان نسبت به بانوان تعداد کمتری اکسسوری و لوازم های جانبی برای خود دارند. اما همین اکسسوری های محدود، تاثیر بسزایی به در تیپ و پوشش آقایان دارد. روزانه شاهد تولید و عرضه به بازار انواع اکسسوری مردانه جدید هستیم. اگر شما نیز جر آقایانی هستید که تلاش می‌کنید که مطابق با مد روز پیش بروید، لازم است که هر سال با اکسسوری های جدید آن سال که بسیار محبوب هستند، آشنا شوید و در صورت نیاز اقدام به خرید کنید.

ما در ایران پوشاک به معرفی برخی از این اکسسوری ها پرداخته ایم.

  1. کیف پول مردانه

لازم به ذکر است که هدف اصلی کیف پول، نگهداری از پول شماست  و فشن و مد کاربری دوم آن است. یکی از اکسسوری‌های مورد استفاده اغلب آقایان کیف پول چرم است که از آن برای نگهداری پول و کارت‌های اعتباری و ضروری خود استفاده می‌کنند. داشتن یک کیف پول چرم مهمترین بخش از استایل مردانه شماست.

کیف پول مردانه

کیف پول چرم از مهمترین اکسسوری‌های مردانه است و داشتن آن باعث مرتب‌تر دیده شدن شما می‌شود. توجه داشته باشید که کیف پول چرم باید با سایر اکسسوری‌های مردانه چرم ست شود.

  1. ساعت مچی

درست است که با استفاده از یک گوشی موبایل می‌توانید از زمان و حتی تاریخ آگاه شوید، اما داشتن یک ساعت مچی مردانه شیک و زیبا برای بهتر دیده شدن تیپ شما، بسیار ضروری است. ساعت قطعه ای است که علاوه بر یادآوری زمان باعث تکمیل شدن تمامی آیتمی هایی می شود که شما پوشیده اید.

ساعت ساده با بند چرمی، یا با بند فلزی به همراه کرنوگراف یا به صورت ساده یا اتوماتیک از هر نوع می تواند سرمایه گذاری خوبی برای آینده باشد. پس برای ساعتی که دوست دارید و فکر میکنید که به شما می آید حتما هزینه نمایید. نگران گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی نباشید. یک ساعت خوب همیشه بر زیبایی ظاهر شما می افزاید.

  1. عینک آفتابی

به وضوح می‌توان گفت که عینک های آفتابی وسیله های خوبی برای آقایان هستند. از لحاظ علمی ثابت شده است که عینک آفتابی نزدیک به 60درصد شما را جذاب تر نشان می دهد. در واقع عینک آفتابی همزمان در کنار مراقبت از چشمان شما در برابر نور آفتاب ،آیتم مهمی در ظاهر و زیبایی مردان به حساب می آید.

عینک مردانه

برای انتخاب عینک آفتابی به سراغ مدل های استفاده شده توسط هنرپیشه های معروف نروید. بلکه به دنبال عینکی باشید که در درجه اول به شکل صورت شما بیاید. فریم سیاه، قهوه ای یا فریم های لاک پشتی می توانند گزینه خوبی باشند. اگر در نهایت هیچ کدام از حرف های ما را قبول ندارید می توانید به سراغ عینک های خلبانی با دسته فلزی رنگ طلایی بروید.

  1. کمربند چرمی

کمربند وسیله ضروری برای تمامی آقایان می‌باشد، اما انتخاب صحیح و مناسب آن، تاثیر بسزایی در تیپ شما خواهد گذاشت. خوب است که آقایان چند عدد کمربند مختلف برای موقعیت های مختلف داشته باشند.

برای مثال کمربند های نخی برای ماه های گرمتر سال پیشنهاد می‌شوند، زیرا علاوه بر این که تیپ شما را همچنان شیک و رسمی نگه می دارد، کمی جذابیت نیز به آن اضافه می کنند. البته اگر بیشتر به مدل های کلاسیک تمایل دارید، ما به شما مدل چرمی را پیشنهاد می کنیم. این کمربند ها برای موقعیت های رسمی بهتر هستند.

  1. کراوات

کراوات از بهترین اکسسوری‌ها برای مردانی است که دوست دارند استایل رسمی‌شان را به بالاترین حد خود برسانند. کافی است کراوات را به یک استایل مردانه رسمی اما ساده اضافه کنید، تا متوجه تغییرات زیبای ظاهرتان شوید. یک کراوات خوب می تواند به شما شخصیتی سخت کوش با ظاهری پیچیده بدهد. جای تعجب نیست که کراوات در لیست لوازم واجب برای هر مردی قرار بگیرد.

زمان خریدن کراوات به نسبت ها، دوخت و پارچه آن دقت کنید. کراوات ابریشمی، پارچه ای یا بافته شده مهم نیست، سعی کنید کراواتی انتخاب کنید که به لباس شما می آید. خیلی مهم است که برای مراسم مختلف کراوات مناسب داشته باشید. نکته مهم دیگر گره کراوات است که تفاوت شایانی ارائه می دهد. پس برای بستن یک گره خوب حتما آموزش های لازم را یاد بگیرید.

هنگام خرید کراوات به نکات زیر دقت داشته باشید:

  • کراوات نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشد؛ اندازه آن معمولا باید تا روی کمربند بیاید.
  • پهن یا باریک بودن کراوات علاوه بر اینکه مرتبط به مد سال است، باید با توجه به فرم بدن شما انتخاب شود. اگر چاق هستید سراغ کراوات‌های باریک نروید چون چاقی‌تان را بیشتر نشان می‌دهد. بر عکس این قضیه هم صدق می‌کند.
  • رنگ کراوات باید به رنگ کت و شلوار و پیراهن شما بیاید؛ در عین حال از آن جایی که روی پوست صورتتان هم انعکاس خواهد داشت، بهتر است سراغ رنگی بروید که به پوستتان هم بیاید.
  1. اکسسوری دستبند

دستبندها یکی از پراستفاده ترین اقلام زینتی آقایان هستند که امروزه در دنیای مد جایگاه مهمی دارند. دستبندهای چرمی نازک می‌تواند گزینه خوبی برای تیپ های اسپرت شما باشد. دقت داشته باشید که انتخاب دستبند در آقایان، یکی از مهم ترین نکات در پوشش و تیپ آن ها می باشد. زیرا انتخاب یک دستبند نامناسب می‌تواند به کلی تیپ شما را خراب کند.