از داستان ۱۰۰ ساله کلاه گورین چه می‌دانید؟

گورین کلاه

اگر طرفدار کلاه باشید یقیننا نام برادران گورین به گوشتان خورده است آنها صاحب برند کلاه گورین هستند.

کلاه گذاشتن رسمی است که نسبت به زمان های گذشته کمرنگ تر شده است. تا دهه 50، کلاه گذاشتن عمومیت داشت. مثلا وقتی مردی میخواست از خانه بیرون برود، پس از پوشیدن ژاکتش، حتما کلاهش را با خودش برمیداشت. رئیس جمهورها تا زمان جی اف کی در مراسم تحلیف خود کلاه می گذاشتند. تقریباً در این زمان، انقلاب ضدفرهنگ دهه 60 مدهای تغییر کرد و مردم ترجیح دادند، ظاهری غیررسمی‌تر داشته باشند و کلاه‌های متناسب با آن م نبود.

 

برخی دیگر کاهش استفاده از کلاه را ناشی از استفاده بیشتر مردم از وسایل حمل و نقل عمومی به خودروهایی می دانند که سقف کوتاهتری  نسبت به قطار و اتوبوس داشتند که پوشیدن کلاه هنگام رانندگی را ناراحت می کند.

 

با این حال، کلاه شایسته نگاهی دوباره است. چیزی جذاب و پیچیده در پوشیدن کلاه وجود دارد. به علاوه، کلاه‌ها بسیار کاربردی هستند از پوست سر و چشم‌های شما در برابر نور خورشید و هوای سرد و گرم  محافظت می‌کنند، می‌توانند سر بی مو را پنهان کنند. یکی از مهمترین و قدیمی ترین برندهایی که نقش پررنگی در تولید کلاه داشتند شرکت Cassel Goorin بود.

برادران گورین

آلفرد و تد گورین

تاریخچه کلاه گورین

شرکت برادران گورین یک تجارت خانوادگی است که بیش از 100 سال است کلاه تولید می کند. این شرکت که توسط Cassel Goorin در سال 1895 تأسیس شد، در ابتدا کارش را  از  یک گاری در خیابان های پیتسبورگ آغاز کرد. کلاه های زیبا و منحصر به فرد کسل گورین به سرعت مورد توجه قرار گرفت و گورین در دهه 1920 این تجارت را به پسرانش آلفرد و تد سپرد.

 

در سال 1960، برادران گورین سرپوش رسمی بازی های المپیک زمستانی هشتم  را تولید و تهیه کردند.

 

امروزه، شعبه های متعدد برادران گورین در سراسر ایالات متحده و کانادا توسط بن، نوه کسل گورین اداره می شود.

 

این مکانها  به‌خوبی چیده شده‌اند، با فضای که  اتاق سالن قدیمی را تداعی میکند و با  فرش‌های شرقی و عکس‌های قدیمی خانوادگی  تزیین شده است.

گتسبی بزرگ

 

گتسبی بزرگ با Flat Cap

Flat Cap کلاه تخت – این سبک در قرن 19 و اوایل قرن 20 در بریتانیا و ایرلند بسیار محبوب بود. در ایالات متحده، کلاه تخت در دهه های 1910 و 20 به لباس استاندارد پسران تبدیل شد. درپوش تخت با یک کلاه گرد با یک لبه کوچک و سفت در جلو مشخص می شود.

همفری

همفری با Fedora 

Fedora فدورا – یک کالای اصلی هالیوود در دهه 40  که مفری بوگارت معروف ترین مشتری اش بود و اکسسوری عالی برای رویدادهای شیک و تجاری محسوب میشد. . فدورا اعتماد به نفس می بخشد و فضایی از رمز و راز گونه  ایجاد می کند. آنها معمولاً از نمد نرم ساخته می شوند

لینکن

کلاه آبراهام لینکلن با Bowler

Bowler کلاه بلند- یک نماد بریتانیایی ساخته شده از نمد و با لبه های کوتاه که سبک و  امضای آبه لینکلن تبدیل شده بود. Bowler عمدتاً از اواخر قرن هجدهم تا اواسط قرن بیستم استفاده می شد. کلاه بلندی که  با تاج تخت با لبه های پهن کامل  می شود.

 

منبع