۷ ترفند برای خرید عید هوشمندانه

هودی سرمه ای آبی سبز

خرید برای سال نو رسمی است که قدمتی چند صد ساله دارد. خرید عید و خرید نمادی از نو و تازه شدن است. انگیزه ای برای شروع دوباره. گذشتن از چیزهای کهنه و پذیرش تازگی. عملکردن به اسن رسوم تاریخی بهانه ای است برای تغییر. همه ما کمدهایمان را مملو از لباسهایی میکنیم که دوستشان نداریم و هرگز نمیپوشیم. خرید عید و سال نو فرصت خوبی است تا کمدمان را خانه تکانی کنیم و لباس‌های قدیمی را با لباس‌های تازه تر جایگزین کنیم.

 

با شیوع کرونا  تغییرات زیادی در رویکرد ما به مد ایجاد شده است. اما، یک نکته مثبت داشتن زمان بیشتر در خانه این است که فرصتی برای ارزیابی آنچه واقعاً در کمد لباس‌هایمان نیاز داریم را داشته‌ایم  و سال جدید زمان مناسبی است تا بفهمیم چه چیزی باید بماند و چه چیزی باید برود.

 

در اینجا، ما ۷ توصیه برای کمد تکانی و  خرید عید داریم تا بتوانید فضا ایجاد کنید در هزینه خود صرفه جویی کنید و بهترین ظاهر را  داشته باشید.

 

۱-فقط برای یک مناسبت چیزی نخرید

همه ما گمان میکنیم برای رفتن به یک مکان هیجان‌انگیز مانند عروسی، جشن تولد، شام جمعه شب با دوستانتان باید چیزی خاص و جدید برای پوشیدن بخریم.اما باید توجه کنیم که خرید با عجله اغلب تجربه ای خوشایند نخواهد بود. بیشتر ما وقتی تحت فشار لباسی را میخوریم بیشتر از یکبار آن را نمیپوشیم.

به جای خرید چیزی خاص برای رویدادهای خاص، سعی کنید در کمد لباس خود چند تکه لباس بیشتر داشته باشید که همه کاره تر هستند. دنبال چیزی ساده و کلاسیک تر باشید، نه مد روز چون می توانید آن را بارها و بارها بپوشید.

 

۲-چیزی را که مناسب نیست نگه ندارید

چیزهایی را که دیگر مناسب شما نیستند نگه ندارید، به این امید که روزی دوباره مد شوند. مراقب باشید لباسی که  نخرید که  خیلی است  تا انگیزه شما برای کاهش وزن باشند یا تخفیف خوبی دارند. نگه داشتن اقلامی که از نظر فیزیکی نمی توانید آن ها را بپوشیدیکی از بدترین کارهایی است که می توانید انجام دهید اگر سعی دارید  کمد لباس خود راخلوت کنید با خودتان واقع بین و صادق باشید. اگر لباسی مناسب شما نیست، وقت آن است که آن را بفروشید یا اهدا کنید.

اغلب ما چیزی را از روی هوس خریده‌ایم، به این دلیل که دیدیم شخص دیگری آن را پوشیده است و فکر می‌کنیم که آن‌ها شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند اما از آنجایی که برای ما مناسب نیست، هرگز آن را از کمد بیرون نیاورده‌ایم. اگر یک تکه لباس به شما احساس اعتماد به نفس و راحتی نمی دهد، جایی در زندگی شما ندارد.

 

۳- وقتی چیزی می خرید، چیز دیگری را از خود دور کنید

یک راه عالی برای اینکه کمد لباس خود را در اندازه معقول نگه دارید، اتخاذ خط مش یکی بخر با دیگری وداع کن است و همیشه  جواب می‌دهد. هر بار که چیزی جدید اضافه می کنید، یک قطعه را بیرون بیاورید. آن را بفروشید یا به خیریه اهدا کنید. در غیر این صورت با لباسهایتان احاطه خواهید شد.

برای سفارش تیشرت کلیک کنید

هودی قرمز خردلی طوسی نارنجی

۴- با دوستانتان معامله کنید

یکی از راه‌های عالی برای داشتن احساس شادابی در کمد لباس، تعویض قطعات با دوستان است. با خلاص شدن از شر چیزی که ماه‌هاست نپوشیده‌اید خلاص شوید و آن را با قطعه‌ای عوض کنید که دوستتان از پوشیدن آن خسته شده است اما شما همیشه دوستش  را داشته‌اید. مهمانی‌های تعویض لباس را با یک گروه بزرگ برگزار کنید.خرید و فروش لباس یک راه عالی برای داشتن یک کمد لباس هیجان انگیز بدون خرج کردن پول یا آسیب بیشتر به محیط است.

\ ۵-ار خرید کلی دوری کنید

اغلب ما احساس می کنیم از همه چیز در کمد لباس هایمان متنفریم و چیزی برای پوشیدن نداریم. وقتی این اتفاق می‌افتد، اغلب به یک خرید بزرگ می‌رویم و در نهایت پول زیادی را صرف می‌کنیم که در نهایت برای همیشه در کمد لباس‌های ما می‌مانند و هرگز پوشیده نمی‌شوند. اجازه ندهید به این نقطه برسید.

به جای اینکه هر چند ماه یکبار به این مرحله برسید هر از گاهی  ماه یک قطعه واقعاً زیبا بخرید که احتمالاً تخریدهای فکر شده تری خواهند بود.

 

۶-برای کشف برندهای جدید تلاش کنید

یکی دیگر از دلایلی که ما در  یک سبک گیر می کنیم این است که به مغازه های خاصی وابسته و راحت می شویم. خیلی خوب است که  برند مورد علاقه خود را داشته باشید که به آنها اعتماد دارید اما همیشه مارک های جدید و شگفت انگیز زیادی وارد بازار می‌شوند که منتظر کشف هستند. خرید عید زمان خوبی برای کشف برنهای تازه است.

 

۷-یک لباس فرم بسازید

یکی از تصورات اشتباه بزرگ در مورد شیک بودن این است که هرگز نباید چیزی شبیه آنچه قبلاً دارید بخرید. البته، هیچ کس دوست ندارد یک کمد لباس متشکل از۱۵ شومیز سرمه‌ای و ۱۰جفت شلوار جین تنگ مشکی یکسان داشته باشد. با این حال، از این نترسید که از آنچه مناسب شماست نهایت استفاده را ببرید. شیک‌ترین مردم جهان یونیفرم مخصوص به خود را دارند که آن‌ها آن را ساده نگه می‌دارند، می‌دانند در چه چیزی زیبا به نظر می‌رسند و هنگام انتخاب لباس‌های جدید به این فرمول پایبند هستند.

 

منبع