3 تفاوت هودی و سوییشرت و روش ست کردنشان

بلوز دورس زمستانی

سوییشرت و هودی جزو لباسهای محبوب فصل سرما هستند. پاییز با همه جذابیت‌هایش از راه رسید و به ‌غیر از رنگ‌های جذابی که طبیعت در این فصل به خودش می‌گیرد روی لباس پوشیدن ما هم تأثیر می‌گذارد.
هودی و سوییشرت یکی از لباس‌های پرطرفدار فصل پاییز است که چند سالی است جایگاه خاصی در استایل‌های پاییزه باز کرده است و در صنعت مد و فشن، در طرح و رنگ‌های متفاوت، موردتوجه بسیاری از خانم‌ها و آقایان در تمام سنین قرارگرفته است. به همین دلیل ساده بد نیست برای انتخاب یک استایل متفاوت چندرنگ هودی و سوئی شرت در کمد لباس‌هایمان داشته باشیم.

سوئی شرت و هودی هم مانند لباس‌های راحت در گذشته، لباسی بوده که ورزشکاران می‌پوشیدند اما کم‌کم بین مردم عادی هم جایی باز کرده و به‌عنوان لباس غیرورزشی هم بین افرادی که به استایل کژوال و غیررسمی علاقه دارند، طرفدار دارد.

هودی و سوییشرت به خاطر راحتی و کاربرد بودنشان لباس محبوبی به‌خصوص بین جوان‌ترها به‌حساب می‌آید. به همین خاطر بد نیست درباره‌شان بیشتر بدانیم اولین چیزی که در مورد هودی و سویشرت به ذهن ما می‌رسد این است که لباس‌های هستند که برای حضور درجاهایی که لازم است کمی رسمی‌تر به نظر برسیم مناسب نیست اما این فکر کاملا اشتباه است و ما می‌توانیم با کمی تغییر در محافل نیمه‌رسمی هم از این لباس‌ها استفاده کنیم.

شباهت و تفاوت هودی و سوئی شرت

برای خرید اینترنتی آسان‌تر بد نیست تفاوت این دو لباس و انواعش را بشناسیم. سوئی شرت ها، تی‌شرت‌هایی برای پوشیدن در سرما هستند، به همین دلیل آستین‌بلند و پارچه ضخیم دارند. در انگلستان به این لباس‌ها جامپر (Jumper) هم گفته می‌شود.

بزرگ‌ترین فرق هودی و سویی شرت این است که سویی شرت ها جلوبازند و زیپ‌دارند اما هودی‌ها جلوبسته‌اند و اغلب کلاه دارند. هرچند بعضی از هودی‌ها زیپ کوچکی زیر کلاه دارند برای اینکه راحت‌تر پوشیده شوند که به این نوع هودی نیمه زیپ میگویند.

هودی می‌تواند بدون کلاه باشد اما نوع کلاه دارد آن بسیار محبوب‌تر است چراکه در فصل سرما خیلی راحت می‌شود از کلاهش استفاده کرد و حتی می‌توان کلاه دیگری زیر کلاه هودی به سر کرد؛ اما سوییشرت ها در هر دو نوع کلاه دارد و بدون کلاه بسیار محبوب‌اند.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت هودی نسبت به سوییشرت جیب‌های بزرگ و کانگورویی جلوی سوییشرت است این جیب‌های بزرگ می‌توانند در فصل سرما به کار بیایند و کار دستکش را انجام دهند اما نقشی را که جیب سوییشرت برای حمل کیف پول و چیزهای دیگر بازی می‌کند را ندارد.

داخل خیلی از هودی‌ها حالت کرکی دارد. این کرک‌ها باعث گرم‌تر شدن شما می‌شوند. هم هودی و هم سویشرت قابلیت جذب عرق بدن را دارند و علاوه بر سبک بودن بسیار گرم هستند.

ست کردن هودی و سوییشرت با لباس‌های مختلف

یکی از معمول‌ترین چیزهایی که می‌توانیم با هودی بپوشیم شلوار اسلش است. شلوار اسلش و هودی را در خانه باشگاه و خیابان می‌توانند استفاده کنید.

بزرگ‌ترین خاصیتی که هودی و سویشرت دارد این است که می‌تواند زیرش لباس دیگری بپوشید و در فضای سرپوشیده و گرم‌تر یک‌لایه لباس را کم کنید. زمانی که با فصل سرما مواجه می‌شویم، یک راه مناسب پوشیدن چندلایه لباس روی‌هم است.

وقتی‌که به‌جای پوشیدن یک لباس خیلی گرم، چندلایه لباس می‌پوشید، هم باعث گرم شدن شما می‌شود و هم می‌توانید خود را با شرایط مختلف تطبیق بدهید اما هرگز بیشتر از سه دست لباس را روی هم نپوشید.

بیشتر از 3 لباس شمار را چاق و بدقواره نشان می‌دهد و حرکت دست را برایتان سخت می‌کند راحت بودن در لباس اولین مؤلفه‌ای است که می‌تواند شما را خوش‌تیپ‌تر نشان بدهد هیچ‌کس در لباسی که با آن راحت نیست خوش‌تیپ به نظر نمی‌رسد.

حتی اگر آن لباس از بهترین گران‌ترین برندها تهیه شده باشد؛ بنابراین ایدئال‌ترین مقدار، 3 دست لباس است. در لایه‌ای لباس پوشیدن اول باید لباس‌های نازک را به تن کرد، سپس لباس‌های کلفت‌تر را روی آن پوشید.

هودی و سویتشرت برای ساختن یک تیپ چند لایه کاربرد زیادی دارد. پوشیدن چند لباس روی هم یکی از اصلی‌ترین مدهای جدید به ویژه برای استایل امروزی است.
پسرها می‌توانند برای داشتن تیپ اسپرت یک تیشرت و سوئی شرت با زیپ باز بپوشند. دخترها هم می‌توانند همین تیپ را داشته باشند یا برای تکمیل کردن تیپ اسپرت دخترانه به‌جای شومیز سراغ سویشرت بروند. از رنگ‌ها نترسید؛ روش‌های متداول گرم ماندن در فصل زمستان و سرمای شدید پوشیدن کاپشن چرم به روی هودی مردانه است.

در زوهای برفی بارانی که هودی به‌تنهایی نمی‌تواند شمار ا گرم نگه دارد می‌تواند آن را با یک کاپشن یا پالتو ترکیب کنید این ترکیب اگر درست استفاده شود بسیار جذاب خواهد بود. به‌طور مثال یک پالتوی سبز یشمی و هودی مشکی یا هودی کرم‌رنگ ترکیبی بی‌نظیر را شکل می‌دهد؛ و اگر دوست دارید که پالتوی مشکی بپوشید می‌توانید از هودی به رنگ خاکستری استفاده کنید.

برای این تیپ می‌توانید از شلوار کتان مشکی چسبان استفاده کنید؛ و با بوت چرم استایلتان را تکمیل کنید؛ اما اگر فکر می‌کنید این مدل لباس زیادی سنگین است کت چرم یا جین بعلاوه هودی و شلوار جین و کتانی گزینه روی میز بعدی خواهد بود.

بلوز دورس ملانژ طوسی

برای داشتن ظاهری خفن تر می‌توانید از هودی‌ها و سوییشرت هایی با طرح‌های جذاب که خودتان انتخاب می‌کنید استفاده کنید مثلا می‌توانید لوگوی گروه موسیقی موردعلاقه‌تان را روی سویتشرت یا هودیتان چاپ کنید.

اگر هم نمی‌خواهید تیپ تیره‌ای داشته باشید و همه‌ی لباس‌های شما نباید یکرنگ باشد. یک شلوار جین آبی را با سوییشرت نارنجی ست کنید هرگز از رنگ‌ها نترسید و با جسارت سراغ آن‌ها بروید.