۴ نکته مهم برای انتخاب لباس بچه گانه

تیشرت زرد پسرانه دخترانه

اغلب والدین حساسیت زیادی در انتخاب لباس بچه گانه دارند. کدام پارچه برای ساخت لباس برای بچه ها مناسب است؟ این سوالی است که همیشه والدی قبل از خرید لباس بچه از خودشان میپرسند اما این مورد تنها چیزی نیست که شما باید قبل از خرید لباس بچه٬گانه رعایت کنید. چند نکته مهم در انتخاب لباس بچه گانه را در این یادداشت بخوانید

 

برای خرید تیشرت بچه گانه کلیک کنید

۱-جنس

اولین و مهمترین نکته در انتخاب پارچه برای دوخت برای کودک این است که  نرم و غیر تحریک کننده است. از آنجا بچه ها توانایی انتقال احساسشان را ندارند یا حداقال به اندازه بزرگترها نمیتوانند از وضعیت خود شکایت کنند ممکن است به خاطر لباسی ناراحت باشند اما فقط نق بزنند و شما هیچگاه نفهمید کودک چرا ناراحت است. بنابراین بهتر است لباس‌هایی را انتخاب کنید که نرم و راحت باشند تا بچه به خاطرپارچه حساسیت زا یا مواد لباس ناراحت نشود.

معمولا اولین انتخاب برای تهیه لباس بچه گانه نخی است. مانند جذب، قابلیت تنفس و سطح راحتی. رویه های پنبه ای ارگانیک حتی این را نیز می پوشانند، زیرا در محیطی بسیار سازگار با محیط زیست بدون هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده می شود.

ممکن است این مطلب برای شما جالب باشد

۲-دوخت لباس

حتما برای ما هم به عنوان بزرگسال پیش آمده است که لباسی بپوشید که در ظاهر بسیار راحت و زیبا به نظر میرسد اما لباس ناراحتی است ممکن است در بدن شما طوری بایستد که شما را خسته میکند یا ممکن است مارک یا جایی از دوخت لباس شما را آزرده کند و بدنتان را خراش دهد. هر چند تولید کننده های لباس بچه  به این موارد  زیاد دقت میکنند اما شما هم بهتر است به عنوان والد این موارد را در نظر بگیرید.

۳-مقاومت لباس

برای بچه‌های بزرگ‌تر، راحتی و ایمنی به عنوان مهم‌ترین نکته در نظر گرفته می‌شود. شما همچنین نمی خواهید پارچه چسبناک یا لغزنده یا ضخیم باشد – پارچه باید قابل تنفس باشد. پارچه همچنین باید در بسیاری از دوره‌های شستشو مقاومت کند و همچنین در اثر بازی  به سرعت فرسوده نشود.

اما صرفاً رفتن به پارچه فروشی و درخواست “پنبه” هیچ لطفی به شما نمی کند. پنبه انواع زیادی دارد یک فرد ناآگاه ممکن است فریب بخورد و مقداری پارچه به ظاهر نرم بخرد که ممکن است به شدت برای لباس بچه‌ها نامناسب باشد. ممکن است بعد از اولین شستشو به شدت زبر شود و پوست کودک را تحریک کند یا ممکن است از الیاف مصنوعی ساخته شده باشد.

اگر لباس بچه گانه با  پارچه های مصنوعی بخرید هم همینطور است. آنها حتی پس از اولین شستشو به راحتی لکه دار می شوند اگرچه در ابتدا نرم به نظر می رسند، اما زودتر از بین می روند.

 

۴- قوانین کلی

هرگز بدون پیش شستن  لباس را به تن کودک بپوشانید پارچه ای که انتخاب می کنید هر چه باشد. با این کار بچه ها شما می توانید الودگی هایی که ممکن است بر اثر جابجایی روی لباس ایجاد شده  را حذف کنید.

نکته دیگری که در انتخاب لباس بچه گانه بسیار اهمیت پیدا می‌کند به خصوص اگر کودکان زیر چهار سال است این است دقت کنید دکمه ها قابل جدا شدن از رو لباس بچه نباشد تا کودک آن را از روی لباس جدا نکند و در دهانش بگذارد.

در اغلب کشورها دستوالعمل هایی وجود دارد که تولید کنندگان  لباس بچه گانه موظفن برای تولید لباس آن را رعایت کنند بنابراین با خرید از برندهای شناخته شده و دارای استاندارد میتوانید کمی خیالتان را بابت خرید راحت کند.