۸ طرح از معروفترین تی شرت های جهان

طرح روی تی شرت

از اولین باری که کسی به ذهنش رسید طرحی روی تی شرت چاپ کند طرح های عجیب و جذابی روی تی شرت چاپ و طراحی شده است . در اوایل دهه 1950 تی شرت با نمادها و شعارهای فرهنگ پاپ تزئین  شد  و  بود این امر منجر به محبوبیت تی شرت های طرح دار شد که تا به امروز بخشی ضروری از فرهنگ پاپ و برندسازی تجاری هستند. اما در این بین طرح های محبوب تری وجود دارند که بارها و بارها توسط مردم استفاده شده اند.  این طرح ها آنقدر معروف هستند که هیچ  بعید نیست شاید خود شما یکی از این تیشرت ها را داشته باشید بودن اینکه دربار معنا یا  ریشه اش چیزی بدانید.  ۸ مدل از معروفترین تیشرت های جهان  را مرور میکنیم:

تیشرت طرح دار

NIKE – JUST DO IT

نام تجاری جهانی ورزشی معروف، نایک، طراح یکی از معروفترین تیشرت های جهان است که شعار JUST DO IT را ترویج می‍‌‍‌کند. شعار 3 کلمه ای که شعار تبلیغاتی این برند محسوب میشود. این لباس  که با طرح ها و رنگ های مختلف منتشر شد و همچنان محبوب است و در بین علاقمندان این لباس ترویج دارد.

 

 

 

 

 

تیشرت طرح دار

BOB MARLEY

باب مارلی یک نماد برای بسیاری از مردم در سراسر جهان باقی مانده است. او معتقد بود که او می تواند خشم و نژادپرستی را از طریق موسیقی را درمان کند. پیراهن های او به فروش 25 میلیون نسخه در سراسر جهان رفته و هنوز به عنوان یکی از بزرگترین هنرمندان در نظر گرفته میشود   تی شرت باب مارلی  نماد عشق و صلح نسبت به گذشته است

 

 

 

CHOOSE LIFE

 این تیشرت برای اولین بار توسط کاترین همت به عنوان راهی برای مبارزه علیه سوء مصرف مواد مخدر ایجاد شده است که اعضای بیاد اجتماعی اش را تشویق به انتخاب جسارت برای ادامه زندگی می‌کند. بسیاری از مسائل اجتماعی در قالب چاپ تی شرت به عنوان یک راه برای یک علت و یا یک موسسه خیریه مطرح دیده می شود.

 

 

 

 

 

 

تیشرتJACK DANIELS

جک دانیل  تیشرت مخصوص این برند است  و برای حمایت از نام تجاری جک دانیل برای مدتی پوشیده شده است.  بسیاری از برندها برای فروش بیشتر شروع به انتشار لوگو و شعار تبلیغاتی کالاهای خود  روی تیشرت کردند برای  درآمد اضافی و ترویج نام تجاری خود را بیشتر. این تیشرت که در ابتدا تنها برای تبلیغ این برند بود مورد استقبال قرار گرفت و مردم سراسر جهان ان را به تن کردند.

 

 

 

تی شرت

THUNDERCATS

یک مجموعه تلویزیونی انیمیشنی در سال 1985 عرضه شد. این سریال ماجراهای گروهی از بیگانگان انسان نما گربه مانند را دنبال می کند. همچنین چندین سری کتاب مصور تولید شد و از آن زمان به بعد لوگوی ThunderCats به یکی دیگر از شناخته‌شده‌ترین لوگوهای جهان تبدیل شد و بر روی بسیاری از لباس‌ها نمایش داده شد.  در سال‌های اخیر، هم جعبه‌های دی‌وی‌دی و هم تی‌شرت‌های ThunderCats با افزایش نوستالژی مورد علاقه‌ی بچه‌های سابق، دوباره احیا شده‌اند.

برای خرید تیشرت کلیک کنید

 

 

نیرواناNIRVANA

نیروانا یک گروه راک آمریکایی بود که در سال 1987 تشکیل شد و به عنوان یکی از تأثیرگذارترین و مهم ترین گروه های راک دوران مدرن شناخته شد. آلبوم های آنها بیش از 75 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است که آنها را به یکی از پرفروش ترین گروه های تمام دوران تبدیل می کند. گروه برای کالاهای خود، شکلک تاریخی «روز خوبی داشته باشید» را که روی برچسب‌های ضربه گیر و تی شرت‌ها دیده می‌شد، انتخاب کردند و لوگو را برای تطابق با سبک گروه خود درآوردند.محبوبیت آنها و مرگ نابهنگام خواننده کرت کوبین، تی شرت آنها را به یکی از محبوب ترین لباس های فروش در تمام دوران تبدیل کرد و هنوز هم پوشیده می شود.

 

 

تیشرت

THE RAMONES

رامونز تالار مشهور راک اند رول است و در ایجاد پانک راک کمک کرده است. تأثیر آن‌ها بر موسیقی فوق‌العاده بوده است و این به لوگوی آن‌ها کمک کرد تا به یکی از شناخته‌شده‌ترین و پراستفاده‌ترین لوگوهای تمام دوران تبدیل شود. پس از موفقیت، لوگوی آنها بارها برای کمپین های تبلیغاتی مختلف با تغییر حروف و نماد در وسط مورد استفاده قرار گرفته است. این تی شرت های هنوز هم محبوبیت خود را دارند  و آرم های آنها همچنان به عنوان منبع الهام برای هنرمندان مختلف دیگر، برندهای تی شرت و تی شرت در آنجا استفاده می شود.

 

 

 

تیشرت طرح دار

ROLLING STONES LIPS

لوگوی این گروه مویسقی معروف توسط یک دانشجوی هنر به نام  جان پسچه در سال 1970 ایجاد شد. طراحی اولیه تنها با 50 پوند سفارش داده شد، اما گروه از طرح نهایی آنقدر راضی بودند که 200 پوند دیگر به عنوان جایزه به جان پرداختند. در مصاحبه ای فاش کرد که اولین باری که با میک جگر ملاقات کرد برای لوگو الهام گرفت. «فکر می‌کنم این ایده زمانی به وجود آمد که میک جگر را برای اولین بار در دفاتر استونز ملاقات کردم.» جان توضیح داد: «وقتی با مک جگر روبرو شدم اولین چیزی که دیدم  اندازه لب ها و دهانش بود.» تا به امروز، لوگوی رولینگ استونز یکی از مشهورترین لوگوها و تی شرت آنها یکی از پوشیده ترین هاست.

 

 

منبع