۵ معیار مهم برای خرید تیشرت مردانه

تیشرت پنبه ارزان

تیشرت مردانه: اغلب ما جزو دوست داران تیشرت هستیم اما گاهی نیشرت‌های بی کیفیتی میخریم که خیلی زود شکل و ظاهر بدی به خود میگیرند و قابل استفاده نیستند. درست است که تیشرت لباسی است که میخواهیم خیل هر جایی آن را بپوشیم اما هیچکس دوست ندار حتی تیشرت خوابش بی کیفیت و بد شکل باشد. تی شرتی که بعد از یک بار شست و شو به یک تاپ گشاد تبدیل می شود  یک کابوس واقعی است.

یک تیشرت مردانه می تواند خود را با هر موقعیتی تطبیق دهد، خواه یک گردهمایی سیاسی یا میهمانی باشد یا به عنوان یونیفرم شرکتی . تطبیق پذیری یک تی شرت نیازی  به معرفی چندانی ندارد. اما همه تی شرت ها یکسان ساخته نمی شوند. برخی از آنها با کیفیت‌تر از دیگران هستند – چگونه این تفاوت ها را بدانید؟ هنگام خرید یک تی شرت به دنبال چه چیزی هستید؟

تیشرت آستین بلند سرمه ای

معیارهای انتخاب تیشرت مردانه

پارچه های تیشرت معمولاً 100٪ پنبه یا ترکیبی از پنبه و الیاف مصنوعی یا 100٪ پلی استر یا ترکیبی از الیاف مصنوعی، پنبه و ابریشم مصنوعی هستند. برای تی‌شرت‌های نازک‌تر و ارزان‌تر از جنس.. استفاده می‌شود، برای تی‌شرت‌های ضخیم‌تر از استفاده می‌شود. برای تی‌شرت‌های پرهزینه‌تر استفاده می‌شود. اسپندکس پنبه ای برای تی شرت های کشدار نیز استفاده می شود.

اگر برای شما سطح راحتی شما مهم است . به مکانی دارد که می‌خواهید تیشرت را در آن بپوشید نگاه کنید.

پارچه 100٪ پنبه ای مناسب آب و هوای گرم است. اما اگر قرار است در یک اتاق تهویه مطبوع باشید، حتی اگر در آب و هوای گرمسیری زندگی می کنید، فرقی نمی کند که تی شرت شما دارای الیاف پلی استر یا سایر الیاف مصنوعی باشد که با الیاف پنبه مخلوط شده است. و حتی ممکن است از الیاف مصنوعی به دلیل مزایای اضافی آن استقبال کنید – مانند ثبات رنگ، انقباض کمتر پس از شستشو، پایداری، مقاومت در برابر چروک و نگهداری آسان. الیاف پنبه به تی شرت راحتی و خاصیت جذب آب میکنند. یک تی شرت نخی معمولا سبک وزن است.

ترکیبی از الیاف پنبه و پلی استر مراقبت از پارچه تی شرت را راحتتر و بادوام تر از پارچه های نخی می کند. ترکیبی از ابریشم مصنوعی، پلی استر و پنبه حالتی مناسب برای تیشرت است . این نوع تی شرت ها (50% پلی استر، 25% پنبه حلقه تابیده و 25% ابریشم مصنوعی) که تی شرت های سه گانه نامیده می شوند، بسیار خوب در نظر گرفته می شوند زیرا دارای کیفیت خوب همه این الیاف هستند – دوام پلی استر. قابلیت جذب و راحتی پنبه و نرمی و پارچه ابریشم مصنوعی را دارند.

تی شرت های پارچه ای 100% پلی استر ممکن است برای پوشیدن روزانه چندان راحت نباشند، اما برای فعالیت های ورزشی عالی هستند، زیرا سبک وزن هستند، کشش دارند و عرق را از بدن دور می کنند و آن را به سطح مناسبی  از بدن می‌برند. با پنبه این اتفاق نمی افتد. پنبه، حتی زمانی که عرق را به خود جذب می کند، مدت بیشتری مرطوب می ماند. تی شرت های پلی استر به سرعت خشک می شوندبه همین دلیل  وقتی در زمین عرق می‌کنید، نمی‌خواهید با آن احساس خیس بودن روی بدنتان اذیت شوید.

طرح چاپی

طرح های چاپ شده روی تی شرت گاهی اوقات می تواند حتی بر نوع پارچه یا هر چیز دیگری ارجحیت داشته باشد. آثار هنری، متن‌های جالب، نقل قول‌ها و غیره در روی  تی‌شرت‌ها معمولاً همان چیزی است که شما را به سمت یکی از آن‌ها جذب می‌کند و اگر عاشق یکی از آن‌ها شده باشید، همه ملاحظات دیگر ممکن است کمرنگ و محو شوند.

size-chart-long-sleve

 اندازه گیری

برای خرید هر لباسی لازم است اندازه گیری دقیق  داشته باشید . اگر لباس سایز خودتان بخرید لباس خوش فرم تر به نظر خواهد آمد. اغلب فروشگاه ها راهنمای سایز دارند. هنگام اندازه گیری قفسه سینه، دور کامل قفسه سینه زیر بغل را اندازه بگیرید و متر یا نوار ارا در پشت صاف نگه دارید.

 مناسبت

برای ورزش به تی شرت هایی نیاز دارید که عرق را پخش کرده و سریع خشک شوند. یک پلی استر 100% با این خواص برای تی شرت های فوتبالی استفاده می شود. برای استراحت در خانه، این ممکن است ناراحت کننده باشد – با یک تی شرت ساخته شده از الیاف طبیعی راحت تر خواهید بود. برای گردش های زمستانی به یک تی شرت آستین بلند یا حتی یک تی شرت با هودی یا حتی ممکن است بیش از یک تی شرت نیاز داشته باشید.

 

قیمت و کیفیت

این یک نکته بسیار مهم است اما بسیار شخصی است. شما آنچه را که می توانید بخرید. حرف دیگری باقی نمیماند.

رایج ترین تی شرتها شامل یقه خدمه و آستین کوتاه است. انواع مختلفی از تیشرت مردانه و سبک‌های پوشیدن آن‌ها از جمله لایه‌بندی تی‌شرت‌ها روی هم وجود دارد – اینها به روند لحظه‌ای و سبک مد فردی بستگی دارد.

این یک چیز بسیار رایج است که هنگام شستن یک تی شرت جدید دیده می شود – شروع به گشادتر شدن و کوتاه شدن می کند – این معمولاً به دلیل نقص در ساختار پارچه بافتنی است – الیاف از قبل بیش از حد کشیده شده هنگام شستن به حالت بدون کشش باز می گردند. و لباس را کوتاهتر و پهن تر کنید.

بنابراین هنگام خرید تی شرت به ساختار پارچه نگاهی بیندازید – بافتنی باید آرام، گرد شکل باشد و بیش از حد کشیده نشود. همچنین اگر ناهموار بافتنی باشد، ممکن است نشانه ای از ساختار ضعیف پارچه باشد. سوراخ ها ممکن است پس از مدتی ایجاد شوند.

از قبل بدانید که الیاف پنبه مستعد چروک شدن  است. مشکل دیگر بعضی تیشرت ها کشش بیش از حد در نواحی خاص مانند یقه بازو و غیره است. تیشرت مردانه باکیفیت یک نوار چسب در اطراف یقه دارند که از کشیدگی بیش از حد جلوگیری می‌کند.

انقباض و کشیدگی بیش از حد در وهله اول به ساختار پارچه بستگی دارد، اما اگر در مراقبت از لباس اقدامات احتیاطی انجام دهید تا حدی می توان از آن جلوگیری کرد.

منبع